top of page
  • Obrázek autoraSky

Dopis pro školu

Kvalita českého školství jde dolů.

Nově prý musí všichni na ZŠ povinně umět ovládat micro:bit...

Proč jen ten a proč nedokáže školní systém dohnat skluz u žáků druhého stupně, kde to předtím neměli a rodiče platí zbytečně za doučování (které k dispozici opravdu je!)Vážená paní ředitelko,


reaguji na Váš dotaz, kdy jste byla laskavá, poskytla nám lepší studijní podmínky, které si sami můžeme vybrat, aniž bychom si je museli sami platit.


Jelikož si toho velmi vážím, rozhodla jsem se odpovědět, i když se všemu věnuji raději individuálně.


Co se vybavení týče, chybí mi tu tři věci:


1. Bazén

2. Dostatek tekutin po celý den dostupných všem

3. Lepší židle


Co se bazénu týče, byl by dobrý na tělocvik, rehabilitace a letní osvěžení. Je nepříjemné jezdit pokaždé trolejbusem a v ostatních třech ročnících plavat nemůžeme. Děti, co jsou teď v prváku, kvůli coroně o plavání přišly. Proto si myslím, že by to byly dobře využité peníze.


Ve škole si studenti neustále stěžují na to, že nemají pití a zbytečně utrácí finance, co by mohli vyuřít např. na péči apod. Voda s hrnkami zdarma, když by byla problém šťáva, by se mohla osvědčit a rozproudit aktivitu studentů.


Už delší dobu si všímám špatných židlí. Kvůli nim mě minulý týden trhly záda a nemohla jsem pořádně chodit. Ve Finsku jsem viděla školy používat speciální zdravotní židle. Nejsou měkké, ale dobře se na nich sedí a přizpůsobí se tvaru pozadí studentů opravdu skvěle. Studenti kvůli nim nespí, a přesto jsou pohodlné. Bylo by mi velmi milé jimi vybavit všechny třídy.


Co se seminářů týče, přála bych si seminář, co jsem měla na základní škole – literární seminář a pak jeden ze střední školy – seminář tvůrčího psaní (TVP). Zlepšilo by to komunikaci ve škole.


Co se týče projektů, přála bych si projekt „škola v přírodě“, který by probíhal jako skautský tábor pro studenty sociální činnosti. Studenti by si mysleli, že jedou na výlet, a přitom by zpívali, sportovali, učili se dovednosti a třeba čistili lesy, pořádali sbírky, učili se spolupracovat apod.Projekt by byl třeba na týden v červnu. Spali bychom v chatkách např. na horách a stál by cca 6000 korun na týden.


Děkuji za možnost se vyjádřit.


Hezký zbytek dne


Sky Křížová14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page